RDE2024S15
Mechanical Assembly
MFR.Part #
RDE2024S15
Description
-40°C ~ 100°C (With Derating) 1 1.00" long x 1.00" wide x 0.43" high (25.4mm x 25.4mm x 10.9mm) 1.33A 13V 15V 20 W 3 kV 6-DIP Module 62368-1 70V 90% Enable, Active High ITE (commercial), railway Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through Hole - Power Module/Power Supply ROHS