JCM3048S3V3
Mechanical Assembly
MFR.Part #
JCM3048S3V3
JLCPCB Part #
C6578536
Package
DIP-6
Description
-40°C ~ 100°C 0.88 1 1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm) 1.6 kV 3.3V 30 W 36V 6-DIP Module 62368-1 75V 7A Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote On/Off, OVP, SCP Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS