JCK4048D12
Mechanical Assembly
MFR.Part #
JCK4048D12
JLCPCB Part #
C6578513
Package
DIP-6
Description
-12V -40°C ~ 100°C 1.6 kV 1.67A,1.67A 12V 2 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 36V 40 W 6-DIP Module 75V 92% Enable, Active High ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP, UVLO Through hole DIP-6 Power Module/Power Supply ROHS