TYN16-800RTQ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
TYN16-800RTQ
JLCPCB Part #
C602383
Package
TO-220AB-3
Description
-40℃~+150℃ 1 SCR 1.3V 1.5V 16A 25mA 40mA 800V TO-220AB-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS