SMCJ48CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMCJ48CAJ
JLCPCB Part #
C20140615
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 19.4A 1uA 48V 58.4V 77.4V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS