BTA316-800CTQ
MFR.Part #
BTA316-800CTQ
JLCPCB Part #
C602613
Package
TO-220AB
Description
150A 16A 1V 35mA 35mA 500mW 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS