SMCJ43CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMCJ43CAJ
JLCPCB Part #
C20140612
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 21.7A 43V 52.4V 69.4V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS