BYV29-600PQ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BYV29-600PQ
JLCPCB Part #
C602600
Package
TO-220AB
Description
1 Independent 1.05V@8A 10uA@600V 40ns 600V 9A TO-220AB Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS