SMBJ26CAJ
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
SMBJ26CAJ
JLCPCB Part #
C20140536
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 14.3A 1uA 26V 31.67V 42.1V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS