BTA20-800CW
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BTA20-800CW
JLCPCB Part #
C2900957
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.5V 1W 200A 20A 35mA 50mA 800V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS