BT136-800E
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BT136-800E
JLCPCB Part #
C2901010
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1 TRIAC 1.3V 1.7V 20mA 25A 25mA 4A 500mW 800V TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS