BTB04-600CW
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
BTB04-600CW
JLCPCB Part #
C2901053
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃ 1.5V 1.5V 1W 35mA 40A 4A 600V TO-252 Thyristors (SCR)/Modules ROHS