SMCJ26CA
Extended
Manufacturer
WEIDA
MFR.Part #
SMCJ26CA
JLCPCB Part #
C3445984
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 26V 31.9V 35.7A 42.1V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS