Y16261K55800T0R
MFR.Part #
Y16261K55800T0R
JLCPCB Part #
C4087190
Package
1506
Description
-55℃~+150℃ 1.558kΩ 300mW ±0.01% ±0.2ppm/℃ 1506 Chip Resistor - Surface Mount