Y08500R01000F9R
MFR.Part #
Y08500R01000F9R
JLCPCB Part #
C2091171
Package
SMD,6.4x4.1mm
Description
10mΩ 500mW Current Sense Resistor SMD ±1% ±2ppm/℃ SMD,6.4x4.1mm Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS