VS-40CPQ060-N3
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
VS-40CPQ060-N3
JLCPCB Part #
C468093
Package
TO-247AC-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 1.7mA@60V 3.2kA 40A 60V 680mV@40A TO-247AC-3 Schottky Diodes ROHS