VS-16FL20S05
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
VS-16FL20S05
JLCPCB Part #
C17602716
Package
DO-203AA(DO-4)
Description
-65℃~+150℃ 1.4V@16A 16A 200V 500ns 50uA@200V DO-203AA(DO-4) Switching Diodes ROHS