SMP12A-M3/84A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMP12A-M3/84A
JLCPCB Part #
C1974597
Package
DO-220AA(SMP)
Description
-55℃~+150℃ 12V 14.7V 19.9V 1uA 20.1A@10/1000us 400W@10/1000us TVS Unidirectional DO-220AA(SMP) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS