SMBJ8.5A-M3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ8.5A-M3/52
JLCPCB Part #
C1979211
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
14.4V 41.7A 600W 8.5V 9.44V TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS