SMBJ6.5CD-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ6.5CD-M3/H
JLCPCB Part #
C1974018
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11V 300uA 54.5A@10/1000us 6.5V 600W@10/1000us 7.87V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS