SMBJ6.5CD-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ6.5CD-M3/I
JLCPCB Part #
C1976506
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
11V 300uA 54.5A@10/1000us 6.5V 600W@10/1000us 7.87V Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS