SMBJ60D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ60D-M3/I
JLCPCB Part #
C1973898
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
500nA 6.28A@10/1000us 600W@10/1000us 60V 72.7V 95.5V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS