SMBJ160D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ160D-M3/I
JLCPCB Part #
C3714816
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 160V 181V 2.34A 256V 500nA 600W TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS