SMBJ54A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ54A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1980111
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
1uA 54V 6.9A@10/1000us 600W@10/1000us 66.3V 87.1V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS