SMBJ45A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ45A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1979248
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 45V 55.3V 600W@10/1000us 72.7V 8.3A@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS