SMBJ24A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ24A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1974454
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 15.4A@10/1000us 1uA 24V 29.5V 38.9V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS