SMBJ48A-M3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ48A-M3/5B
JLCPCB Part #
C1980360
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 48V 58.9V 600W@10/1000us 7.8A@10/1000us 77.4V TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS