SMBJ36CD-M3/H
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ36CD-M3/H
JLCPCB Part #
C1973989
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
10.5A@10/1000us 36V 43.6V 500nA 57.3V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS