SMBJ33D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ33D-M3/I
JLCPCB Part #
C1973902
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
1 11.5A@10/1000us 33V 40V 500nA 52.5V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS