SMBJ43D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ43D-M3/I
JLCPCB Part #
C1977501
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
43V 500nA 52.1V 600W@10/1000us 68.5V 8.76A@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS