SMBJ20D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ20D-M3/I
JLCPCB Part #
C1977517
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
18.8A@10/1000us 20V 24.2V 32V 500nA 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS