SMBJ120D-M3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ120D-M3/I
JLCPCB Part #
C1665839
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 120V 157V 190V 2.94A@10/1000us 500nA 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS