SMBJ188A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBJ188A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1978990
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 188V 1uA 209V 2A 328V 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS