SMBG188A-E3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG188A-E3/5B
JLCPCB Part #
C1981271
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 188V 1uA 231V 2A@10/1000us 328V 600W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS