SMBG75AHE3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG75AHE3/5B
JLCPCB Part #
C1981810
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 121A@10/1000us 121V 1uA 600W@10/1000us 75V 92.1V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS