SMBG70A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG70A-E3/52
JLCPCB Part #
C1981101
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 113V 1uA 5.3A@10/1000us 600W@10/1000us 70V 86V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS