SMBG60A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG60A-E3/52
JLCPCB Part #
C1981107
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 6.2A@10/1000us 600W@10/1000us 60V 73.7V 96.8V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS