SMBG90A-E3/52
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG90A-E3/52
JLCPCB Part #
C1980846
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 100V 146V 1uA 4.1A 600W 90V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS