SMBG6.5A-E3/5B
MFR.Part #
SMBG6.5A-E3/5B
JLCPCB Part #
C3715307
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W 7.22V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS