SMBG6.5AHE3/5B
MFR.Part #
SMBG6.5AHE3/5B
JLCPCB Part #
C1981779
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A@10/1000us 6.5V 600W@10/1000us 7.98V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS