SMBG51AHE3/5B
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMBG51AHE3/5B
JLCPCB Part #
C1981795
Package
DO-215AA(SMBG)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 51V 600W@10/1000us 62.7V 7.3A@10/1000us 82.4V TVS Unidirectional DO-215AA(SMBG) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS