SMB8J36CA-M3/52
MFR.Part #
SMB8J36CA-M3/52
JLCPCB Part #
C1983303
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 13.8A@10/1000us 1uA 36V 44.2V 58.1V 800W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS