SMB8J33CA-M3/5B
MFR.Part #
SMB8J33CA-M3/5B
JLCPCB Part #
C1980644
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-55℃~+150℃ 15A@10/1000us 1uA 33V 40.6V 53.3V 800W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS