SMAJ8.5A-M3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMAJ8.5A-M3/5A
JLCPCB Part #
C1978825
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 14.4V 27.8A 400W@10/1000us 8.5V 9.44V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS