SMA6J20A-M3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J20A-M3/5A
JLCPCB Part #
C1978269
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 200nA 20V 24.5V 36.8V 4kW@8/20us 93A@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS