SMA6J28A-M3/5A
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J28A-M3/5A
JLCPCB Part #
C1978221
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1uA 28V 34.4V 4kW@8/20us 51.6V 68A@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS