SMA6J16A-M3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J16A-M3/61
JLCPCB Part #
C3712081
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 17.8V 200nA 23.8A 25.2V 600W TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS