SMA6J18A-M3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA6J18A-M3/61
JLCPCB Part #
C1980189
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 102A@8/20us 18V 1uA 22.1V 33.2V 4kW@8/20us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS