SMAJ10CH
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
SMAJ10CH
JLCPCB Part #
C3703349
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 10V 13.6V 18.8V 21.3A@10/1000us 400W@10/1000us 5uA Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS