SM6S36ATHE3/I
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SM6S36ATHE3/I
JLCPCB Part #
C1983904
Package
DO-218AC
Description
-55℃~+175℃ 10uA 36V 4.6kW@10/1000us 44.2V 58.1V 79A@10/1000us TVS Unidirectional DO-218AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS